Połączymy Cię ze Światem!
Zgierz Łódź Ozorków Konstantynów Aleksandrów Stryków Głowno Rąbień Grotniki Sokolniki Smardzew Rosanów
Oferujemy montaż Cyfrowego Polsatu przez naszych sprawdzonych monterów, którzy w sposób kompetentny i rzetelny wykonają powierzoną usługę. Jesteśmy z Polsatem od początku powstania tej platformy.
Dla osób chętnych, chcących spróbować własnych sił monterskich, zamieszczamy krótki opis jak to zrobić.
Sygnał satelitarny dociera na ziemię z tzw. transponderów, czyli nadajników umieszczonych na stelitach znajdujących się na orbicie geostacjonarnej około 36000 kilometrów od powierzchni globu.Odbiór tego sygnału jest możliwy dzięki użyciu czaszy, która odbija docierający do niej sygnał i skupia w ogniskowej, czyli w miejscu gdzie znajduje się konwerter. Na terenie Polski interesują nas głównie satelity Hot Bird i Astra, które nadają programy polskich platform cyfrowych: Polsat Cyfrowy, Telewizja N, Cyfra+, Telewizja Na Kartę, oraz ostatnio powstała Polska Platforma Cyfrowa TVP. W naszych warunkach kierunek ustawienia anteny jest zbliżony do południowego, pomiędzy 2-12,5 stopnia na zachód od południa, zaś kąt elewacji jest około 28-32 stopni, w zależności od miejsca usytuowania na terenie kraju. Jeśli zastosujemy się do powyższych wiadomości ustawienie anteny nie będzie dla nas już tak trudne. Warunkiem koniecznym do poprawnego montażu jest "czysty" dostęp do nieba. Anteny nic nie może zasłaniać! Ważnym elementem jest solidne umocowanie uchwytu(stojaka). Ustawić antenę można na dwa sposoby. 1-wszy to użycie miernika poziomu sygnału znajdującego się w naszym tunerze, po wszcześniejszej prowizorycznej instalacji. Mamy wtedy do czynienia z dwoma rodzajami sygnału, tzn. zgrubnym i precyzyjnym. Nas interesuje precyzyjny, pokazujący ustawienie na właściwego satelitę. Ma on najczęściej kolor zielony. 2-gi sposób to wykorzystanie zewnętrznego miernika satelitarnego, bardziej precyzyjnego, lecz wymagającego większej wprawy. Po ustawieniu anteny i uzyskaniu obrazu warto poświęcić czas na dokładne ustawienie konwertera .Przez jego obrót i poosiowe przesunięcie można znaleźć położenie odpowiadające maksimum sygnału i jednocześnie minimalnej wartości B.E.R (wielkość ta wyświetlana jest w menu niektórych odbiorników np. oferowanych przez telewizję „n”). Istnieje możliwość zamontowania anteny w taki sposób by odbierała sygnał z dwóch lub więcej satelitów. My skoncentrujemy się głównie na Hot Birdzie i Astrze. Można je odbierać za pomocą jednej anteny zaopatrzonej w dwa konwertery lub monoblok(dwa konwertery w jednej obudowie z przełącznikiem DiSEqC) .W pierwszym przypadku potrzeba dodatkowo drugiego konwertera ,uchwytu konwertera oraz przełącznika DiSEqC 1 na 2 .
Ze względu na to że sygnał z ASTRY jest silniejszy ,centralnie montuje się konwerter na HOT BIRDA , na ASTRĘ zaś jako dodatkowy z lewej strony patrząc od strony konwerterów.
W pierwszym przypadku antenę ustawia się na maksimum sygnału z HOT BIRDA i następnie reguluje się mocowanie dodatkowego konwertera na maksimum sygnału z ASTRY .W drugim ustawia się tylko na sygnał z HOT BIRDA. To tak w skrócie o ustawieniu anteny. Nie należy także zapominać o użyciu odpowiedniej jakości przewodu, który ma istotny wpływ na poprawny odbiór programów. Ważne jest też by pamiętać o okablowniu pomieszcze
ń w taki sposób by w przyszłości nie było problemów z rozbudową istniejącej już instalacji w budynku, np. pięknie wykończonym, bo wtedy tylko ratuje nas użycie systemów bezprzewodowych, moim zdaniem gorzej spisujących się od tradycyjnego kabla. W przypadku wątpliwości warto jest skorzystać z pomocy kogoś doświadczonego, kto zna się na zagadnieniach RTV SAT, np. naszej firmy. Doradzamy najlepsze rozwiązania do poprawnego odbioru telewizji satelitarnej i naziemnej.
Ggyby się nie udało:
Pakiety
Dekodery
Promocje
Montaż